Aktuality

Taneční obor na přehlídkách

 

Během několika dubnových dnů se dívky z tanečního oboru zúčastnily čtyř soutěžních postupových přehlídek. Na všech byly velmi úspěšné - získaly ocenění. Dvě choreografie obdržely nominaci do celostátního kola. Dovolte mi rekapitulaci.


Krajská soutěžní přehlídka žáků tanečních oborů ZUŠ se konala 10. dubna ve Žďáru nad Sázavou. Z naší školy třicet dívek zatančilo tři tance. Choreografie dívek 1. ročníku "Co je to?" získala ocenění za "hravý a přirozený taneční projev" a návrh na postup do Ústředního kola. Dívky 4. a 5. ročníku zatančily choreografii "Moře", za kterou obdržely ocenění za "energii v tanečním obrazu". Choeografie 5. ročníku " V lukách" dostala ocenění za "kostým a celkové výtvarné vyznění".

V sobotu 11. dubna se uskutečnila soutěž v klasickém tanci - Pardubická arabeska. Na ní zatančila Kristýna Musilová z 6. ročníku Neapolský tanec z baletu Labutí jezero. Mezi velmi silnou konkurencí získala nádherné 11. místo.

V Ústí nad Orlicí proběhla 14. dubna Krajská postupová přehlídka dětských skupin scénického tance. Zde dívky 2. ročníku tančily choreografii "Máme rády hraní". Porota jim udělila ocenění za "přirozenost, hravost, poezii a práci s živou hudbou". Choreografie 6. ročníku "Doteky" získala ocenění za "přesvědčivé zvtárnění námětu" a zároveň nejvyšší ocenění krajské přehlídky a to nominaci do celostátního kola. Dívky tedy budou mít příležitost zatančit si v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře. A prožít víkend s tancem v tomto krásném městě.

Poslední z přehlídek - Tanec, tanec...2015 - se uskutečnila opět ve Žďáru nad Sázavou 18. dubna. Naši školu v krajském kole postupové přehlídky scénického tance mládeže a dospělých, reprezentovaly dívky II. stupně. Jejich choreografie "Hranice napětí" získala ocenění za "práci s rekvizitou a energii tanečnic".