Kytarové oddělení

  Základem studia je hra na klasickou kytaru. V průběhu výuky se žáci mohou seznámit i s dalšími technikami a styly hry na akustickou kytaru (folk, country, bluegrass). Pokročilí zájemci pak mohou pokračovat studiem hry na kytaru elektrickou, nebo na basovou kytaru.

 

   Studium je rozděleno do tří etap: přípravného stupně studia, prvního stupně základního studia, které trvá sedm let a druhého stupně základního studia, které je čtyřleté.

 

   Od 4. ročníku I. stupně žáci základního studia uplatňují své dovednosti při hře v interpretačním souboru. Žáci, kteří v současné době navštěvují 2. a vyšší ročník I.stupně základního studia, pokračují ve vzdělávání dle původního vzdělávacího plánu. Zde je tento předmět zařazen od 3. ročníku I. stupně základního studia.
 

   Hra v interpretačním souboru je povinná pro všechny žáky. Žáci se zde společně podílí na nastudování skladeb a vyzkouší si tak souhru s dalšími muzikanty, či zpěváky. Na naší škole působí interpretační soubor pod vedením Bohdana Jůdy. Ten sdružuje převážně žáky hrající na klavír, kytaru, bicí a elektronické klávesové nástroje.

 Vyučují:   Jůda Bohdan 
  Pipek Jiří
  Vávra Vladimír