Aktuality

Krajské kolo přehlídky výtvarného oboru ZUŠ

 

23.4.2014 proběhlo v Třebíči krajské kolo přehlídky výtvarného oboru ZUŠ. Naše škola se účastnila projektem Černá a bílá, který je věnován klasické černobílé fotografii. Žáci od přípravných ročníků až po žáky II.stupně tvořili fotogramy,aby se seznámili s technologií postupu vzniku odrazu na fotopapír, dále si každý nafotil zrcadlovkou Minolta na kinofilm zátiší a portét a v naší improvizované fotokomoře si jej vyvolali. Vznikaly krásné snímky, které jsme dále upravovali tvorbou různých rámečků, exponováním několika snímků do jednoho, kombinací fotogramu se snímkem a v neposlední řadě tónováním sépiovou barvou.
Největší úspěch slavily snímky, tvořené na fotoemulzi, kterou jsme se staršími ročníky nanášeli na různé materiály. Žáci se tak seznámili s výtvarnou krásou analogově tvořené fotografie, její originalitou a jedinečností,kdy má i každá chyba svůj půvab.
Celý projekt postoupil do celostátního kola ZUŠ, které proběhne na podzim Ve Šternberku. Všem žákům gratulujeme a přejeme v dalším kole hodně štěstí!