Aktuality

Baletní dílna v Národním divadle v Praze

 

Baletní dílna

V rámci projektu Národního divadla v Praze Balet nás baví jsme ve středu 23. ledna s dívkami z vyšších ročníků tanečního oboru navšívily Baletní dílnu. Baletní dílna proběhla v prostorách bývalého Anenského kláštera, kde sídlí balet ND.

Nejprve jsme měly možnost vstoupit do části každodenního tréninku souboru baletu Národního divadla. Byly jsme na tréninku pánském, kterého se účastnily i sólistky baletu. Poté se nám věnovala první sólistka Alina Nanu. Dívky si pod jejím vedením zatančily slavnou baletní choreografii Umírající labuť. Následně paní Hanáčková, která nás celou akcí provázela, seznámila dívky s průběhem příprav představení baletu. Měly jsme možnost vyrobit si návrh kostýmu. 

Po rychlém obědě jsme se přemístily do historické budovy Národního divadla. Zde jsme absolvovaly prohlídku s výkladem o historii této budovy.

Dovolte abych na závěr citovala z reakcí dívek:

 

"Trénink - nejlepší zážitek dne" "Sledovat profesionální tanečníky tak z blízka bylo prostě úžasné!"

 

Baletní dílna

"Tancovaly jsme s Alinou Nanu." "Alina Nanu byla moc milá." "Vážím si příležitosti setkat se se s primabalerinou a obdivuji, že si na nás udělala č

as a měla s námi trpělivost."

 

"Líbilo se nám, jak jsme si navrhovaly svůj kostým."

 

"Bylo hravě pěkné, jak jsme si mohly projít prázdné ND. A jak jsme šly na střechu." "A vyhlídka na střeše (až na tu zimu) je prostě skvělá!"

 

 

Fotografie naleznete zde.

Baletní dílna